Життя твоєї футболки до зустрічі з тобою

Життя твоєї футболки до зустрічі з тобою

  Ти тримаєш в руках свою улюблену футболку, може вона якраз на тобі, а може десь в шафі чи в пранні. Тобі зручно з нею, вона з бавовни і дарує комфорт, вона з гарним яскравим принтом, або взагалі однотонна і тобі так пасує. А звідки ж вона взялась? З магазину? А там звідки її взяли? Який її шлях від старту до тебе? Давай я розповім тобі!

 Стадія 1. Прогулянка полями.

  Кожна бавовняна футболка народжується в полі, швидше за все в Китаї, Індії або Сполучених Штатах. Бавовна є одним з найважливіших натуральних волокон в світі, яку використовують і в текстильному виробництві і промисловій продукції. Для виготовлення однієї футболки потрібно близько половини кілограма бавовни. Дозріває рослина 1,5 - 2 місяці. Місцями урожай ще все збирають руками до фартуху, і саме цим методом отримується найменш забруднена домішками сировина.  

 Стадія 2. Відділення волокна

  Зібрана вручну або ж машинним методом бавовна завантажується в станок ( лінтерувальну машину), де сам пух відділяється від насіння і пух пресується в стоси. Заводи, де відділяють пух бавовни зазвичай знаходяться в тій же ж країні, де й вирощували рослину. Бавовноочисні млини виробляють дуже дрібний пил, що створює серйозну небезпеку для дихальної системи працівників, якщо нема належної вентиляції та захисту.

 Першим знаряддям для очищення бавовни від насіння в Індії була так звана «чурка», яка складалась з двох валків, причому верхній був нерухомий, а нижній обертався рукояткою. Бавовна з насінням подавалася між валиками, валик захоплював волокно і протягував його на другу сторону, а насіння, яке не могло пройти між валиками, відривалося і падало попереду станка. При цій операції 2-3 змінних робітники могли очистити за день не більш 6—8 кг чистої бавовни. Тому про велике і дешеве виробництво бавовни не могло бути й мови в ті часи.

Стадія 3. Прядіння

  Після очищення, тюки бавовни їдуть до текстильних фабрик, де сировину вичісують, прочісують і нарешті, скручують в пряжі. Більшість таких прядильних фабрик є розташованими в Китаї та Індії. І в процесі поки одні станки ще все вичісуватимуть бавовну, інші вже будуть сплітати сформовану нитку. Це доволі швидкий і дуже автоматизований процес.

Стадія 4. Ткацький верстат

  Величезні машини з бавовняної пряжі тчуть листи тканини, але на початках ця тканина є грубою та сірою - вона ще не є гідною того, щоб стати твоєю футболкою. Тому рухаємось далі.

Стадія 5. “Мокра” обробка

  Сіра бавовняна тканина рухається до “мокрої” обробки, де на неї впливатимуть теплом та хімічними речовинами, щоб добитись її кінцевого вигляду та відчуття. У багатьох китайських текстильних фабриках, коли з тканин змивають барвники, вони попадають в стічні води й до місцевих річок, які змінюють колір в залежності від моди й сезону. Багато барвників містять токсичні хімічні речовини, які є небезпечними для здоров”я людини і навколишнього середовища. Ми обираємо еко тканину, від виробника, що гарантує чистоту річки Ганг.

  На завершальній стадії мокрої обробки, тканина є готовою для того, щоб стати мякшою, чистішою, отримати забарвлення. Для цього її промивають, вичищають, вибілюють, споліскують і іноді навіть опускають в кислоту.

Стадія 6. Швейною фабрика

  Готова тканина відправляється до дизайнерів або безпосередньо на швейну фабрику, щоб бути викроєною, розрізаною та зшитою в футболкою. Цими процесами займаються різні підрозділи, що мають купу станків, рук та ентузіазму. Здавалося б, що для пошиття 50 футболок потрібен тиждень, але наша тьотя Свєта зі своїми дівчатами робить це за день.

Стадія 7. Магія шовкотрафаретного друку

  Це місце, де творяться чудеса, бо те, що створено дизайнерами опиняється на футболках.

Стадія 8. Кінцева

  Ти замовляєш футболку - ми надсилаємо її тобі. Ти бачиш готову річ, яка личить тобі, яка чудово сидить на тобі. І тут починається наша історія, спільна!)

Фільтр
Знайдено 5 
Видалити список?
Для того, що б додати товар в список бажань, що Вам потрібно