Історія cвітшоту

Світшот - річ, яку останнім часом можна часто побачити на вулицях, в клубах , навчальних закладах  та спортмайданчиках - практично скрізь. Різних кольорів, з принтами і без; підлітків чи батьків з дітьми - всіх так чи інакше зачепила ця хвиля. Взагалі у  світі мода на світшоти існує вже давно, приблизно з 60-х років ХХ ст., але до нас вона дійшла тільки зараз.

Світшот (від англ. «sweater»(светр) і «shirt»(сорочка)) - характерний светр з товстого трикотажу (інколи утепленого), без коміра і з манжетами. Перші світшоти, як і багато інших культових стрітстайлових речей, були розроблені як елемент спортивного спорядження.

Ще на початку ХХ ст. спортсмени в США, наслідуючи європейську традицію, під час тренувань носили незручні вовняні светри, переважно сірого кольору. Так вони не переохолоджувались на тренуванні та після нього, а светри (завдяки сірому кольору) довше зберігали вигляд. Але вже в 30-х ситуація змінилася завдяки появі світшотів.

Перший світшот розробила марка RussellAthletics, яка до того займалася лише пошиттям жіночої та дитячої білизни. У 1922 році Бенджамін Рассел, який студентом займався американським футболом, запропонував переробити верх від жіночого комбінезону і на його основі розробити светр для його команди.

Нові зручні та універсальні сівтшоти створили фурор на ринку. Тоді ж з'являється і сама назва - світшот. Перші чотири партії розкупили футбольні команди. Далі світшоти почали закупати бейсбольні команди, потім атлети, і чараз кілька років вже всі спортсмени тренувалися тільки у світшотах. А фірма RussellAthletics з часом повністю відмовилась від виробництва білизни і зосередилась на виготовлені нового спортивного тренду.

До речі, приблизно тоді ж (на початку 20-х) відома зараз компанія Champion запатентувала спосіб нанесення літер і написів на тканину, який має назву «флокування». Тканина, з якої виготовлялися світшоти, за плотністю і вагою ідеально підходила для таких принтів. Завдяки появі написів світшот стає ще й статусною річчю, знаком відмінності. Спочатку написи демонтсрували приналежність до певної команди, пізніше тенденція вийшла за межі спортивних майданчиків, і в 1936 році на Олімпіаді в Берліні американська команда з греблі ходила у світшотах за написом «USA» на грудях

В 1963 виходить фільм "Велика втеча", де головний герой, якого зіграв Стів Маккуін, суперзірка тих часів, практично весь час ходив у світшоті. З того часу світшот перестає сприйматися виключно як спортивний одяг і починає ставати частиною вуличної моди. З часом його вподобали студенти престижних університетів, і він стає уніформою студентських клубів. А ще через двадцять років на нього звертають увагу дизайнери, зробивши світшот невід'ємною частиною вуличного стилю.

Оскільки наша мета робити повсякденний одяг, який був би доречним незалежно від ситуації, для базової моделі нашого одягу ми обрали саме світшот. Важко знайти більш зручну у повсякденному житті річ (не рахуючи футболок, звичайно)). Він поєднується практично з будь-яким одягом чи взуттям: з джинсами, брюками, шортами, кедами, кросівками, черевиками.  А спортивне минуле робить його зручним не тільки для офісу чи клубу, але й для активного відпочинку чи спорту. 

Щоб ще раз підкреслити універсальність, ми робимо наші світшоти в обмеженій кольоровій гамі, переважно це темні кольори. Таким чином вони довше зберігають свій зовнішній вигляд. Крім того, коли ми думали над тим, який саме фасон був би найзручнмішим (хоча світшот - вже класична річ, все таки він має певні варіанти фасону), ми вирішили, що рукави регланом підійдуть найкраще, адже при такому рішенні плечові шви не стримують рухів і не створюють дискомфорту під час занятть спортом. Тому нам вдалося створити не просто зручну, але ще й контекстну річ, і хочеться вірити, що ми теж доклалися (може хоч трошки) до історії світшотів як ідеального одягу на кожен день.

Фільтр
Знайдено 5 
Видалити список?
Для того, що б додати товар в список бажань, що Вам потрібно